Mikrodermabrazja ryzyko i korzyści

Mikrodermabrazja jest popularnym zabiegiem kosmetycznym. Ma wiele zalet, w tym szybki powrót do zdrowia, niewielki lub żaden ból i minimalne siniaki. Należy jednak pamiętać, że zabieg ten nie jest pozbawiony ryzyka. U niektórych pacjentów po zabiegu pojawiają się niewielkie siniaki, ale rzadko utrzymują się one dłużej niż kilka godzin. Z tego powodu należy unikać tego zabiegu, jeśli w przeszłości występował u Ciebie rak skóry.

Zasinienia po mikrodermabrazji

Zasinienia mogą wystąpić po zabiegach mikrodermabrazji. Funkcja ssąca sprzętu używanego do tego typu zabiegów może powodować lekkie zasinienia. Proces ten może również zwiększać wrażliwość skóry, co czyni ją bardziej podatną na oparzenia słoneczne. Siniaki po zabiegu mikrodermabrazji są zazwyczaj przejściowe. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie wysokich filtrów przeciwsłonecznych SPF przed wyjściem na słońce przez co najmniej kilka następnych dni.

Istnieją dwie główne przyczyny powstawania siniaków po zabiegu mikrodermabrazji: zbyt cienka warstwa skóry lub zbyt cienka skóra – te dane są skutkiem badań redakcji strony agarecenzuje.pl. Nadmierny nacisk lub nadmierne złuszczanie może spowodować przerwanie naczyń włosowatych pod powierzchnią skóry, powodując siniaki. Podciśnienie wyciąga przerwane naczynia włosowate na powierzchnię. Siniaki po zabiegu mikrodermabrazji nie są jednak trwałe.

Bezbolesna

Mikrodermabrazja to powszechny zabieg wykonywany przez wyszkolonego specjalistę od pielęgnacji skóry. Zabieg polega na wykorzystaniu głowicy, która emituje na skórę drobne kryształki. Ścieranie powoduje usunięcie martwych komórek skóry. Proces ten jest stosunkowo bezbolesny i zazwyczaj nie wymaga przestojów ani rekonwalescencji. Niemniej jednak, pacjenci powinni przeprowadzić kompletny wywiad medyczny przed zabiegiem i przestrzegać instrukcji po zabiegu.

Zabiegi mikrodermabrazji mogą pomóc w leczeniu wielu problemów skórnych, w tym blizn potrądzikowych, drobnych zmarszczek i plam starczych. Są one również skuteczne w leczeniu rozszerzonych porów, zaskórników i blizn potrądzikowych. Rezultaty są zauważalne natychmiast, a proces można powtarzać nawet co dwa tygodnie lub w razie potrzeby. Dermatolog może zalecić najlepszy plan leczenia dla Twoich szczególnych potrzeb. W większości przypadków zabieg mikrodermabrazji nie wymaga znieczulenia. Urządzenia do mikrodermabrazji mają wbudowane kryształy. Są one następnie pompowane z niewielkim ciśnieniem, aby stworzyć ścieranie.

Szybki powrót do zdrowia

Należy wiedzieć, jak szybko wrócić do zdrowia po zabiegu mikrodermabrazji. Zabieg jest zazwyczaj wykonywany w gabinecie zabiegowym lub w placówce ambulatoryjnej. Jednak niektórzy pacjenci wymagają hospitalizacji w celu wykonania rozległych prac. Przed zabiegiem należy wziąć prysznic i usunąć cały makijaż. Należy nosić luźne ubranie. Po zabiegu Twoja skóra będzie różowa, ale kolor ten wkrótce zaniknie i stanie się normalny. Po kilku dniach można powrócić do stosowania makijażu.

Po zabiegu mikrodermabrazji możesz zauważyć pewne podrażnienie skóry. Skóra może się łuszczyć lub być sucha. Mogą również wystąpić pewne zasinienia. Należy również unikać stosowania makijażu w dniu zabiegu. Niektóre osoby odczuwają również lekkie drapanie. Jest to tylko chwilowe. W końcu ustąpi i będzie można wrócić do normalnego życia. Większość pacjentów ma zerowy czas przestoju po zabiegu mikrodermabrazji.

Efekty uboczne

Chociaż nie ma trwałych efektów ubocznych mikrodermabrazji, pacjenci powinni być świadomi możliwości wystąpienia tymczasowych zmian na skórze po zabiegu. Skóra może stać się sucha, lekko różowa, a nawet zasiniona. Może również wystąpić tymczasowa wrażliwość na słońce. Pacjenci powinni unikać słońca przez co najmniej kilka dni po zabiegu i stosować obficie filtry przeciwsłoneczne. Niektórzy pacjenci zgłaszają poprawę struktury skóry i bardziej promienną cerę po serii zabiegów.

Mikrodermabrazja przynosi wiele korzyści, w tym gładszą, młodziej wyglądającą skórę. Udowodniono, że zmniejsza widoczność linii, zmarszczek i trądziku. Może powodować podrażnienie skóry, ale jest ono znacznie mniej dotkliwe niż objawy oparzenia słonecznego. Oprócz rezultatów w postaci bardziej młodzieńczego wyglądu, mikrodermabrazja poprawia również wygląd starzejącej się i innych chorób skóry. Efekty uboczne są stosunkowo łagodne i można im łatwo zaradzić przy odpowiedniej pielęgnacji.

Podobne tematy