Czy mikrodermabrazja pomaga usunąć trądzik?

W tym artykule dowiesz się jak działa ten nieinwazyjny zabieg kosmetyczny. Mikrodermabrazja działa poprzez usuwanie zewnętrznych warstw skóry, nie zmieniając jej koloru ani nie pozostawiając blizn. W większości przypadków zabieg ten jest dobrym rozwiązaniem, jeśli masz blizny potrądzikowe, a będziesz zaskoczony tym, jak szybko Twoja skóra będzie wyglądać młodziej po zabiegu. Co więcej, mikrodermabrazja jest również skuteczna w poprawianiu blizn potrądzikowych.

Mikrodermabrazja to nieinwazyjny zabieg kosmetyczny

Mikrodermabrazja to skuteczny, niechirurgiczny zabieg na trądzik, który zyskuje popularność w Stanach Zjednoczonych i Europie. Działa poprzez delikatne zeskrobanie górnej warstwy skóry, aby odsłonić świeższą, młodziej wyglądającą skórę pod spodem. Mikrodermabrazja może nie tylko usunąć trądzik, ale także zmniejszyć widoczność drobnych zmarszczek, plam starczych i blizn potrądzikowych. Być może zastanawiasz się, jak działa mikrodermabrazja. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej popularnej procedurze.

Usuwa zewnętrzne warstwy skóry

Peelingi chemiczne to zabiegi odmładzające skórę, które wykorzystują silny roztwór chemiczny do złuszczenia martwych komórek skóry i odsłonięcia nowej, świeżej skóry pod spodem. Peelingi chemiczne są skuteczne w usuwaniu trądziku i plam starczych, ponieważ usuwają zatkane mieszki włosowe, które mogą prowadzić do powstawania zaskórników, białych wągrów i pryszczy. Zmiany hormonalne, nadmiar sebum i stany zapalne są również czynnikami rozwoju trądziku.

Poprawia blizny potrądzikowe

Istnieje wiele korzyści z mikrodermabrazji w leczeniu blizn potrądzikowych. Ten łagodny zabieg powoduje niewielki do żadnego bólu i może być wykonywany w salonie, spa lub gabinecie dermatologicznym. Jest on stosunkowo niedrogi i bezpieczny dla wszystkich rodzajów skóry – te słowa są twórczością specjalistów strony beautybodycenter.pl. Wadą mikrodermabrazji jest to, że nie może ona usunąć blizn po szpikulcu do lodu. Może jednak wygładzić wygląd powierzchownych blizn. Zabieg mikrodermabrazji można również znaleźć w salonie lub spa za ułamek ceny procedury laserowej.

Nie powoduje zmiany koloru skóry ani blizn

Proces mikrodermabrazji polega na usunięciu górnej warstwy skóry za pomocą ręcznego urządzenia. Chociaż procedura ta może powodować wrażliwość skóry, jest całkowicie bezbolesna. Zabiegi mogą trwać od 30 do 60 minut. Po zabiegu pacjent będzie musiał zastosować krem nawilżający i filtr przeciwsłoneczny. Mikrodermabrazja może być ryzykowna dla niektórych pacjentów, ponieważ są oni podatni na blizny przerostowe i mają aktywne infekcje skóry. Osoby z teleangiektazjami nie powinny poddawać się temu zabiegowi, chyba że miały kilkumiesięczną przerwę między kolejnymi wypryskami.

Jest bezpieczny dla wszystkich typów skóry

Może poprawić wiele problemów kosmetycznych, w tym matową skórę, nierówną pigmentację, drobne zmarszczki i wrażliwą cerę. Mikrodermabrazja może być również stosowana w przypadku skóry trądzikowej i zapalnej. Może nawet spłycić melasmę i drobne uszkodzenia posłoneczne. Ponieważ jest to proces nieinwazyjny, mikrodermabrazja jest bezpieczna dla klientów o każdym typie skóry. Mikrodermabrazja nie powoduje żadnych przestojów, a większość osób może wrócić do swoich normalnych zajęć w ciągu 24 godzin.

Podobne tematy