Czy mikrodermabrazja może być stosowana między piersiami?

Ten zabieg może być wykonywany przez osoby nieprzeszkolone w gabinecie lub przez osobę, która nie jest certyfikowanym chirurgiem plastycznym. Przed wykonaniem zabiegu należy upewnić się, że lekarz wykonujący zabieg jest nadzorowany przez chirurga plastyka z certyfikatem. Po wykonaniu zabiegu pacjenci powinni przestrzegać regularnego trybu życia i zaplanować przyszłe zabiegi pielęgnacyjne u swojego chirurga plastyka z certyfikatem.

Istniejące wcześniej schorzenia mogą sprawić, że zabieg mikrodermabrazji będzie niewskazany

Chociaż nie ma przestojów i okresu rekonwalescencji po zabiegu mikrodermabrazji, powoduje on łagodne zaczerwienienie i obrzęk. Oprócz siniaków, pacjenci mogą doświadczyć łagodnego łuszczenia się skóry, suchości i łuszczenia. Po zabiegu pacjenci powinni stosować krem nawilżający, aby przywrócić skórze elastyczność i gładkość – element ten został stworzony przez specjalistów strony justdiy.pl. Mikrodermabrazja nie pomaga skórze, która ma głębokie blizny lub nierówności pigmentacyjne.

Ponieważ zabieg usuwa martwe komórki skóry, niektórzy pacjenci odczuwają po nim lekkie swędzenie lub dyskomfort. Nie jest to jednak normalne i zwykle oznacza, że kryształki wniknęły zbyt głęboko. Jeśli kryształki wnikną zbyt głęboko, mogą spowodować niewielkie krwawienie pod skórą. Mogą one pojawić się jako fioletowe lub czerwone plamy. Pacjenci powinni omówić wszelkie potencjalne ryzyko z lekarzem. W przypadku istniejących wcześniej schorzeń zabieg mikrodermabrazji może być niewskazany w tym miejscu.

Chociaż ryzyko jest minimalne, niektóre osoby nie powinny poddawać się zabiegowi mikrodermabrazji, jeśli mają pewne schorzenia skóry. Osoby z bliznami przerostowymi lub keloidami powinny unikać mikrodermabrazji, ponieważ zabieg może spowodować rozprzestrzenienie się infekcji wirusowej. Ponadto pacjenci z umiarkowanym lub ciężkim trądzikiem mają większe ryzyko podrażnienia lub zakażenia i powinni skonsultować się z lekarzem, jeśli cierpią na egzemę lub trądzik różowaty.

Chociaż mikrodermabrazja jest bezpiecznym i zdrowym zabiegiem, należy skonsultować się z wykwalifikowanym estetycznym chirurgiem plastycznym. Podczas procedury, wyszkolony specjalista estetyczny sprawdzi, czy nie ma żadnych wcześniej istniejących warunków, które sprawiają, że procedura jest niewskazana. Jeśli masz trądzik, trądzik różowaty, lekarz nie zaleci mikrodermabrazji. Dodatkowo, większość specjalistów od mikrodermabrazji zaleca powstrzymanie się od opalania i stosowania retinoli przez kilka dni przed zabiegiem. Niektórzy mogą nawet sugerować przyjmowanie leków przeciwwirusowych.

Mikrodermabrazja nie powoduje zmiany koloru skóry ani blizn

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać przed wykonaniem zabiegu mikrodermabrazji na piersiach. Po pierwsze, należy wiedzieć, że może to spowodować trochę przestoju. Zabieg mikrodermabrazji nie powoduje trwałych zmian koloru skóry i nie powinien powodować powstawania blizn. Jest to zabieg bezpieczny, o ile lekarz wykona go prawidłowo. Nie ma potrzeby stosowania znieczulenia miejscowego, a czas rekonwalescencji wynosi zazwyczaj nie więcej niż 30 minut.

Mikrodermabrazja działa poprzez złuszczanie martwych komórek skóry. Proces ten może powodować uczucie ciepła po zabiegu. Chociaż nie wpływa na kolor skóry, nowa skóra jest nadal podatna na drobne podrażnienia. Możesz nosić makijaż i krem z filtrem, aby chronić nowo odsłoniętą skórę. Lekarz może również przepisać pewne leki, które pomogą Ci poradzić sobie z dyskomfortem. Ponadto, możesz oczekiwać, że skóra zagoi się w ciągu siedmiu do 10 dni.

Jeśli rozważasz dermabrazję na piersi, powinnaś najpierw wiedzieć, czego się spodziewać. Przed zabiegiem powinnaś wziąć jakieś leki, aby się zrelaksować. Lekarz poda Ci zastrzyk z lekiem znieczulającym. Po zabiegu powinnaś unikać alkoholu i ekspozycji na słońce przez co najmniej tydzień. Jeśli zaczerwienienie utrzymuje się lub jeśli się pogarsza, należy skontaktować się z lekarzem. W przeciwnym razie możesz narazić się na ryzyko rozwoju blizny.

Po zabiegu mikrodermabrazji należy zastosować bogaty krem nawilżający, aby zabezpieczyć skórę przed dalszym złuszczaniem. Po zabiegu przez tydzień należy unikać opalania i promieniowania słonecznego. Należy również unikać stosowania ostrych środków chemicznych, dłubania w miejscu poddanym zabiegowi. Po tym czasie należy unikać stosowania ostrych środków chemicznych, dłubania i pocierania leczonego obszaru.

Czas rekonwalescencji zależy od tego, jak rozległy jest Twój zabieg. W zależności od zakresu zabiegu, skóra może być zaczerwieniona przez kilka dni lub tydzień. Jedzenie może być utrudnione przez kilka dni po zabiegu, ale powinno wrócić do normy w ciągu tygodnia. Lekarz przekaże Ci instrukcje, jak dbać o ten obszar. Po zabiegu można również stosować dostępne bez recepty środki przeciwbólowe.

Jest mniej inwazyjny niż dermabrazja

Dermabrazja to procedura, która usuwa górne warstwy skóry, aby odsłonić świeższe, zdrowsze tkanki pod spodem. Zabieg ten stymuluje również produkcję nowych komórek. Polega na przesuwaniu po piersiach specjalistycznego, ręcznego instrumentu z drucianym włosiem. Zabieg jest bardziej intensywny niż lekki peeling chemiczny i może być stosowany do poprawy konturu piersi.

Choć jest mniej inwazyjny niż dermabrazja, niesie ze sobą potencjalne ryzyko. Może powodować lekko zaczerwieniony, opuchnięty obszar przez kilka dni. Regeneracja po dermabrazji trwa zwykle dwa do trzech tygodni, a przez pierwsze kilka dni musisz unikać intensywnych ćwiczeń i kosmetyków. Należy również chronić skórę przed słońcem przez sześć do dwunastu miesięcy po zabiegu.

Oprócz piersi, dermabrazja może być również stosowana do leczenia innych obszarów ciała. Jest ona szczególnie skuteczna w przypadku osób o ciemnej karnacji. Jest również mniej agresywna niż dermabrazja i rzadziej pozostawia blizny. Może być wykonywana przez chirurga plastycznego, który specjalizuje się w chirurgii kosmetycznej. Dermabrazja jest bezpieczną i niedrogą opcją dla pacjentów w każdym wieku. Należy porozmawiać z lekarzem, aby omówić ryzyko i korzyści związane z dermabrazją.

Chociaż dermabrazja jest świetną opcją do usuwania blizny lub nierównego koloru skóry, nie jest pozbawiona ryzyka. Niektóre kobiety mogą doświadczyć tymczasowej zmiany koloru skóry lub blizny, która się nie goi. Zabieg może również pozostawić pacjentkę bardziej wrażliwą na słońce. Dermabrazja wymaga znieczulenia miejscowego i może trwać do dwóch godzin. Ponadto może prowadzić do reakcji alergicznych skóry i innych powikłań.

Przed poddaniem się zabiegowi dermabrazji należy dokładnie umyć ciało. Należy również ogolić okolicę miejsca zabiegowego. Nie należy pić alkoholu ani palić papierosów. Mogą one zmniejszyć przepływ krwi w skórze i spowolnić proces gojenia. Należy również unikać stosowania produktów do pielęgnacji skóry lub używania leków o wysokim ciśnieniu krwi. Twoja skóra po mikrodermabrazji będzie wyglądała na odświeżoną i promienną.

Zagęszcza kolagen

Dzięki tej procedurze możesz uzyskać gładszą, jędrniejszą i bardziej jędrną część środkową. Jest stosunkowo bezpieczny i nie wiąże się z przestojami w pracy. Chociaż jest to potężna procedura kosmetyczna, nie każdy jest kandydatem. Osoby z rogowaceniem, drobnymi bliznami i rozszerzonymi porami są również dobrymi kandydatami. Osoby, które przyjmują aktywne leki przeciwstarzeniowe nie powinny poddawać się tej procedurze, ponieważ może ona prowadzić do rozwoju infekcji. W większości przypadków zabieg ten nie wymaga jednak przestoju.

Ten niechirurgiczny zabieg wykorzystuje mały instrument ścierny do usunięcia zewnętrznej warstwy skóry. Poprawia uszkodzenia słoneczne, przebarwienia i rozstępy. Pomaga również poprawić blizny potrądzikowe i rozstępy. Mikrodermabrazja wspomaga również produkcję kolagenu w skórze, który jest podstawowym składnikiem strukturalnym napiętej skóry. Produkcja kolagenu naturalnie spada wraz z wiekiem, co powoduje powstawanie zmarszczek i zwiotczenie skóry.

Zazwyczaj pacjenci poddają się kilku zabiegom mikrodermabrazji w okresie od dwóch do czterech tygodni. Zabieg trwa zazwyczaj mniej niż godzinę i jest bezbolesny. Pacjenci mogą odczuwać lekkie mrowienie i lekkie zaczerwienienie. Niektórzy pacjenci zgłaszają, że po zabiegu czują, że skóra jest bardziej napięta. Podczas gdy bezpieczeństwo kryształków tlenku glinu było kwestionowane, ostatnie badania oceniały zmiany histologiczne spowodowane mikrodermabrazją.

Chociaż zabieg ma niewiele skutków ubocznych i nie wymaga okresu rekonwalescencji, to jednak po jego wykonaniu pojawiają się pewne siniaki, obrzęki i łuszczenie się skóry. Po zabiegu może być konieczne stosowanie blokady przeciwsłonecznej, a lekarz może przepisać specjalny krem nawilżający, aby zmaksymalizować rezultaty. Mikrodermabrazja nie działa na głębokie blizny lub poważne nieprawidłowości pigmentacji. Jest zalecana dla kobiet, które martwią się o swoją samoocenę.

Podobne tematy