Jakie są zalety i wady mikrodermabrazji?

Jakie są korzyści i wady mikrodermabrazji? Zabieg ten pomaga w naprawie komórek skóry i wywołuje reakcję podciśnienia. To z kolei sprzyja powstawaniu grubszej, bardziej elastycznej i gładszej skóry. Zwalcza również problemy skórne. Skóra jest największym organem ciała. Odpowiednie zabiegi mogą pomóc w leczeniu takich problemów. Należy jednak pamiętać, że mikrodermabrazja nie gwarantuje trwałego rozwiązania problemu.

Peelingi złuszczające

Dostępnych jest kilka różnych peelingów złuszczających i prawdopodobnie będziesz chciała znaleźć taki, który odpowiada Twoim potrzebom – fragment ten jest autorstwa redaktora strony muzeum.czest.pl. Niektóre z nich wykorzystują kulki jojoba, które są wrażliwe na nacisk i rozpuszczają się po delikatnym masażu. Inne wykorzystują glicerynę, która działa jak czynnik nawilżający, przyciągający wilgoć z powietrza do zewnętrznej warstwy skóry. Niezależnie od rodzaju skóry, istnieje peeling złuszczający, który jest dla Ciebie odpowiedni.

Mikrodermabrazja

Niektóre osoby obawiają się, że mikrodermabrazja może rozprzestrzeniać infekcje. Osoby z infekcjami wirusowymi i wrażliwą skórą powinny unikać mikrodermabrazji. Mikrodermabrazja może pogorszyć choroby skóry, takie jak trądzik. Nie pomoże osobom z głębokimi liniami i zmarszczkami lub osobom, które mają otwarte rany. Z tych powodów przed wykonaniem mikrodermabrazji należy skonsultować się z lekarzem. Następnie upewnij się, że rozumiesz ryzyko i korzyści wynikające z zabiegu.

Peelingi chemiczne

Peeling chemiczny to rodzaj chemoeksfoliacji, która usuwa wierzchnią warstwę skóry i pozwala głębszym warstwom na regenerację. Peelingi chemiczne wywołują stan zapalny i wpływają na regenerację nowego kolagenu i elastyny w skórze. Lekki peeling chemiczny jest stosowany w leczeniu przebarwień skóry o niższym stopniu zaawansowania. Dermatolodzy używają łagodnych kwasów do tego typu peelingu.

Rozprzestrzenia infekcje

Niektóre osoby zastanawiały się, czy mikrodermabrazja rozprzestrzenia infekcje. W rzeczywistości, niektórzy ludzie doświadczyli infekcji skóry po wykonaniu tego zabiegu. Ci, którzy mają opryszczkę, powinni unikać mikrodermabrazji, ponieważ może ona powodować wybuchy. Ponadto, większość estetyków nie będzie wykonywać tego zabiegu, jeśli podejrzewają, że klient ma tę chorobę. Jeśli podejrzewasz, że klientka ma aktywną infekcję opryszczkową, powinnaś powiedzieć o tym swojemu estetykowi przed umówieniem się na zabieg mikrodermabrazji.

Usuwa martwe komórki skóry

Mikrodermabrazja to niechemiczny zabieg, który złuszcza wierzchnią warstwę martwych komórek skóry. Polega na zastosowaniu kryształków wykonanych z tlenku aluminium, które są lekko rozdmuchiwane na skórę. Ssanie z urządzenia usuwa zewnętrzną warstwę martwego naskórka. Efektem końcowym jest gładsza, jaśniejsza skóra, która wygląda i czuje się młodziej. Następnie na obszar poddany zabiegowi nakładany jest krem nawilżający lub blokada przeciwsłoneczna.

Podobne tematy