Kiedy można stosować makijaż po mikrodermabrazji?

Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi dermabrazji, musisz wiedzieć, kiedy możesz po nim nosić makijaż. Zabieg jest zazwyczaj bezbolesny, ale po zabiegu może wystąpić lekkie „pieczenie pędzla”. W takim przypadku można przyjąć leki przepisane przez lekarza, aby zminimalizować dyskomfort. Nowa skóra, która rośnie po zabiegu jest początkowo różowa, ale stopniowo nabiera normalnego koloru. W ciągu sześciu do ośmiu tygodni po zabiegu, różowość w większości zniknęła. Po zagojeniu się skóry można nosić makijaż.

Uzyskanie najlepszych wyników mikrodermabrazji

Chociaż mikrodermabrazja jest nadal szeroko rozpowszechniona, popularność tego zabiegu stale spada. Dermatolodzy zgadzają się, że wyniki mikrodermabrazji są lepsze, gdy są wykonywane przez profesjonalistę. Profesjonalne urządzenia są znacznie silniejsze i bardziej skuteczne niż te, które można stosować w domu. Wiedzą oni również, które typy skóry są najlepszymi kandydatami do mikrodermabrazji – ten cytat jest zasługą redakcji portalu kielpin-wet.pl. Przeciętny pacjent ma nieco bardziej łuszczący się typ skóry.

Efekty uboczne

Podczas gdy efekty uboczne zabiegu mikrodermabrazji są stosunkowo minimalne, warto zauważyć, że niektórzy ludzie doświadczają pewnych nieprzyjemnych efektów ubocznych. Należą do nich przebarwienia skóry i łagodne zaczerwienienia. Te efekty uboczne są zazwyczaj łagodne i ustępują samoistnie, ale u osób o ciemniejszej karnacji problem ten może stać się bardziej dotkliwy. W takich przypadkach może być konieczne zastosowanie podkładu lub filtra przeciwsłonecznego. W większości przypadków te efekty uboczne ustępują po kilku dniach.

Środki ostrożności

Ogólnie rzecz biorąc, można powrócić do normalnych czynności w ciągu 7 do 14 dni. Należy jednak unikać długotrwałej ekspozycji na słońce, alkoholu i aspiryny przez kilka tygodni. Ponadto, należy unikać palenia i ekspozycji na słońce przez co najmniej trzy do sześciu miesięcy po zabiegu. Podczas gdy nadal jesteś podatna na różowy odcień, powinnaś unikać nakładania makijażu przez pierwsze 24 godziny i używać zamiast niego kremu nawilżającego.

Czas przestoju

W przeciwieństwie do innych zabiegów kosmetycznych, mikrodermabrazja wiąże się z niewielkim lub zerowym czasem przestoju. Większość pacjentów może wrócić do normalnej aktywności zaraz po zabiegu i natychmiast zastosować makijaż. Ponieważ nie jest wymagane znieczulenie, po zabiegu skóra jest lekko zarumieniona przez około jeden dzień. Procedura ta została nazwana „liftingiem twarzy w porze lunchu”, głównie ze względu na szybki czas regeneracji i brak przestojów. Osoby, które nie mogą wziąć wolnego czasu przez kilka dni mogą skorzystać z tej procedury.

Bezpieczeństwo noszenia makijażu po mikrodermabrazji

Bezpieczeństwo noszenia makijażu po zabiegu mikrodermabrazji zależy od rodzaju zabiegu. Na przykład lekkie peelingi chemiczne, w których wykorzystuje się kwas glikolowy w niskim stężeniu, często można bezpiecznie nosić tego samego dnia. Twój lekarz prawdopodobnie zaleci odczekanie kilku dni przed nałożeniem makijażu. Po mikrodermabrazji należy unikać ostrych produktów do pielęgnacji skóry. Jednak niektóre osoby mogą stwierdzić, że makijaż można nosić już następnego dnia po zabiegu.

Podobne tematy