Jak długo trwa zabieg oczyszczania twarzy?

Kolejność wykonywania zabiegu oczyszczania twarzy może być różna w zależności od spa, ale generalnie odbywa się w podobnym formacie. Licencjonowany kliniczny lekarz medycyny estetycznej, taki jak Alex Clausen z LovelySkin Spa w Omaha, Nebraska, wyjaśnia, że proces składa się z ośmiu kroków. Poza oczyszczeniem skóry, kosmetyczka może również zadać kilka pytań medycznych, aby ustalić, czy zabieg na twarz jest dla Ciebie bezpieczny.

Przygotowanie do zabiegu na twarz

Pierwszym krokiem do zabiegu oczyszczania twarzy jest przygotowanie się do zabiegu. Jest kilka rzeczy, które musisz zrobić, aby przygotować swoją twarz do zabiegu. Jeśli nigdy wcześniej nie miałaś takiego zabiegu, możesz nie wiedzieć, czego się spodziewać, ale są pewne podstawowe kroki, które powinnaś wykonać. Przed zabiegiem unikaj stosowania jakichkolwiek produktów złuszczających przez co najmniej cztery dni. Wiele zabiegów na twarz wykorzystuje jakąś formę złuszczania, w tym peelingi enzymatyczne, peelingi kwasowe i złuszczanie ultradźwiękowe – cytat ten został zaczerpnięty od redaktora serwisu artidiy.pl. Osoby z chorobami skóry lub skórą wrażliwą powinny przełożyć zabieg na późniejszy termin.

Przed zabiegiem na twarz należy usunąć z niej wszelki makijaż oraz ciężkie produkty pielęgnacyjne. Nawet jeśli nie masz na sobie żadnego makijażu, to i tak będzie on zatykał skórę, uniemożliwiając estetykowi wykonanie najlepszej pracy. Następnie należy delikatnie spłukać twarz, ale nie należy brać prysznica od razu, ponieważ prawdopodobnie stracisz korzyści z produktów do twarzy. Podobnie, nie należy przebywać na słońcu podczas wykonywania zabiegu na twarz.

Jeśli masz wrażliwą skórę, powinnaś wybierać produkty do pielęgnacji twarzy, które są delikatne. Takie zabiegi nie zawierają ostrych substancji chemicznych. Mogą jednak sprawić, że Twoja skóra stanie się bardziej wrażliwa. Przed wykonaniem zabiegu na twarz należy skonsultować się z profesjonalnym estetykiem. Ważne jest, aby unikać twarzy z peelingami, ponieważ mogą one jeszcze bardziej uwrażliwić Twoją skórę. Nie zapomnij również sprawdzić swojego makijażu przed wizytą.

Przed rozpoczęciem zabiegu na twarz, należy przebrać się w szlafrok lub kąpielówki. Niektóre spa wymagają, abyś wzięła kąpiel stóp i otrzymała masaż ramion. Inne proszą jedynie o przejście do strefy zabiegowej. To zależy od tego, jakiego schematu pielęgnacji skóry przestrzegasz i jakich produktów do pielęgnacji skóry używasz. Jeśli masz suchą skórę, możesz poprosić kosmetyczkę o użycie wacika.

Upewnij się, że wybierasz odpowiedni dla swojego typu skóry preparat do oczyszczania twarzy. Na przykład, skóra tłusta potrzebuje preparatu do twarzy, który przetnie olej i usunie martwe komórki skóry. Chemiczny środek złuszczający usunie martwe komórki skóry, podczas gdy skóra dojrzała wolniej produkuje świeże komórki skóry. Rodzaj zabiegu oczyszczania twarzy, który wybierzesz, będzie zależał od tego, jaki masz typ skóry. W przypadku skóry wrażliwej, złuszczanie chemiczne może być konieczne, aby wyeliminować trądzik.

Masaże stosowane przez terapeutę twarzy

Istnieje kilka rodzajów masażu twarzy, z których każdy ma swoje własne korzyści. Pierwszy z nich polega na stymulowaniu punktów nacisku na twarz, szyję i ramiona. Masaż może być wykonywany przy użyciu balsamów oczyszczających, mleczek, a nawet płaskiego narzędzia gua sha. Ten rodzaj masażu pomaga poprawić ogólny stan zdrowia skóry, rozluźnić mięśnie twarzy i poprawić napięcie tkanek twarzy. Masaże są również korzystne w przypadku określonych schorzeń skóry.

Technika masażu stosowana przez terapeutę twarzy obejmuje ugniatanie, głaskanie i rozcieranie. Technika masażu zmniejsza produkcję kortyzolu, hormonu stresu, który z czasem może być szkodliwy dla organizmu. Uwalnia również oksytocynę, hormon dobrego samopoczucia. Pomimo niewielkiego wpływu na kortyzol, masaż twarzy jest korzystny dla promowania świecącej skóry.

Proces masażu twarzy rozpoczyna się od położenia klienta twarzą w dół na stole do masażu. Następnie terapeuta nakłada delikatny, uniwersalny środek oczyszczający, taki jak balsam do masażu. Następnie terapeuta nałoży na twarz krem nawilżający. Po nałożeniu środka oczyszczającego, terapeuta zetrze krem nawilżający za pomocą ciepłego ręcznika. Proces ten trwa około 15 minut, a po nim często nakładana jest maseczka na twarz.

Istnieje wiele korzyści z masażu twarzy. Masaże mogą pomóc w wielu schorzeniach skóry, od bólów głowy po bezsenność. Masaże twarzy mogą poprawić ogólny stan zdrowia, a nawet zmniejszyć objawy zawrotów głowy, bezsenności i słabego krążenia w mózgu. Mogą one pomóc w zapobieganiu powstawania melaniny lub blizn na twarzy. Jeśli kiedykolwiek miałeś masaż twarzy, będziesz wiedział, jak cudowne może to być.

Zabiegi na twarz to staromodny sposób na detoksykację skóry. Terapeuta zacznie od zastosowania preparatu do oczyszczania twarzy, aby usunąć głębokie zanieczyszczenia. Niekiedy w ramach tego procesu stosuje się parę wodną, która pomaga zmiękczyć i łatwiej usunąć zanieczyszczenia. Jednak nie każdy facialista będzie używał pary, a zabieg może obejmować masaże, które nie są konieczne.

Czas trwania zabiegu oczyszczania twarzy

Zabieg oczyszczania twarzy to proces, w którym twarz jest głęboko oczyszczana. Zabieg usuwa ze skóry brud, olej i martwe komórki naskórka. Ponadto nawilża skórę i wspomaga produkcję kolagenu. Zabieg oczyszczania twarzy obejmuje kilka etapów. Przed rozpoczęciem zabiegu, technik zada pytania dotyczące Twojej skóry, celów i pożądanych rezultatów. Następnie dostosuje procedurę oczyszczania twarzy do tych potrzeb.

Oczyszczanie twarzy jest kluczową częścią procesu oczyszczania twarzy. Usuwa ze skóry brud, nadmiar oleju i zanieczyszczenia. Podwójne oczyszczanie, trend w K-beauty, obejmuje preparat do oczyszczania twarzy typu „rinse-off” i „no-rinse”. Po procesie oczyszczania, lekarz zastosuje krem nawilżający, aby nawodnić skórę. Sesja oczyszczania trwa około 15 minut. Czas trwania zabiegu oczyszczania twarzy zależy od tego, jak dokładnie zabieg jest wykonywany.

W zależności od rodzaju skóry, zabieg oczyszczania twarzy może być konieczny co dwa tygodnie lub częściej. Jeśli masz skórę tłustą, zaleca się częste zabiegi na twarz. Wspomaga to proces regeneracji skóry i doprowadza ją do zdrowszego stanu. Jeśli nie masz stałego harmonogramu zabiegów na twarz, zawsze możesz rozciągnąć czas trwania zabiegu w zależności od potrzeb. Czas trwania zabiegu oczyszczania twarzy różni się w zależności od rodzaju środka do oczyszczania skóry, który wybierzesz. Głębokie oczyszczanie twarzy usunie martwe komórki skóry, zaskórniki i wągry.

Podczas oczyszczania twarzy zaleca się unikanie noszenia mocnego makijażu po zabiegu. Powodem tego jest to, że ciężki makijaż może przyczynić się do zaczerwienienia, które pojawia się na twarzy. Jednak zaczerwienienie nie utrzymuje się dłużej niż kilka dni. Jeśli nosisz makijaż, upewnij się, że umyjesz pędzle i narzędzia do twarzy po oczyszczeniu twarzy. Ponadto należy unikać ekspozycji na słońce przez kilka dni po oczyszczeniu twarzy.

Unikanie ekspozycji na słońce po zabiegu oczyszczania twarzy

Po zabiegu oczyszczania twarzy należy unikać ostrych środków czyszczących i ciężkich produktów do pielęgnacji skóry. Być może będziesz musiała unikać opalania lub innych form długotrwałego ciepła po zabiegu twarzy, ponieważ promienie słoneczne zwiększą wrażliwość Twojej skóry. Unikaj również sauny i ogrzewanych pomieszczeń. Przedłużające się ciepło może powodować pękanie naczynek i zaburzać krążenie krwi, dlatego unikaj długotrwałej ekspozycji na ciepło po zabiegu oczyszczania twarzy.

Przez 48 godzin po zabiegu oczyszczania twarzy należy unikać przebywania w bezpośrednim cieple. Może to obejmować łóżka do opalania, sauny i gorące kąpiele. Ważne jest również, aby unikać opalania, gdy jesteś jeszcze podatny na oparzenia słoneczne. Możesz chcieć przełożyć zabieg na twarz, ponieważ pomoże to chronić Twoją skórę i zapewni jej gładkość i blask. Należy również unikać wykonywania więcej niż jednego zabiegu na twarz w ciągu 48 godzin.

Świeżo wyszorowana skóra jest szczególnie wrażliwa na promienie słoneczne i łatwo ją poparzyć. Oprócz oparzeń, ekspozycja na słońce może przyspieszyć pojawienie się drobnych linii i zmarszczek. Dlatego tuż po zabiegu oczyszczania twarzy należy zastosować wysokiej jakości krem z filtrem przeciwsłonecznym, aby chronić skórę przed dalszymi uszkodzeniami. Aby zapobiec powstawaniu blizn i rozprzestrzenianiu się bakterii, nie należy wyrywać ani dotykać pryszczy.

Po zabiegu oczyszczania twarzy należy pić dużo wody i unikać depilacji woskiem, nitką lub zabiegów laserowych. Jeśli planujesz nosić makijaż lub wyjść na noc, zaleca się unikanie ekspozycji na słońce przez co najmniej trzy dni. Po zabiegu na twarz należy unikać kąpieli i chodzenia na plażę. Jeśli planujesz zrobić sobie tatuaż lub przekłucie, zrób to dzień wcześniej.

Podobne tematy