Kiedy mogę opalać się po zabiegu Hydrofacial?

Zanim zaczniesz brać ciepłą kąpiel lub opalać się po zabiegu hydrofacial, upewnij się, że dokładnie przeczytałaś instrukcję. W przypadku Hydrofacial MD należy unikać gorących pryszniców, sauny, intensywnego wysiłku fizycznego oraz korzystania z solarium przez co najmniej 48 godzin. W przypadku przebywania na słońcu należy stosować filtr SPF 30 lub wyższy o szerokim spektrum.

Unikanie gorących pryszniców

Po zabiegu HydraFacial Twoja skóra będzie niewiarygodnie miękka. Możesz unikać gorącego prysznica przez co najmniej dwa dni, a przez co najmniej tydzień unikać używania makijażu lub szorowania twarzy. Makijaż zawiera alkohol, a zabieg może uszkodzić Twoją nowo wrażliwą skórę. W tym czasie unikaj używania makijażu. Po zabiegu skóra będzie lśniąca. Po zabiegu HydraFacial należy pamiętać o nawilżeniu skóry wodą.

Po zabiegu HydraFacial należy również unikać długotrwałego przebywania na słońcu. Promienie słoneczne UV mogą zmniejszyć rezultaty zabiegu, dlatego należy stosować krem z filtrem o szerokim spektrum działania z filtrem SPF 30 lub wyższym. Po 48 godzinach można powrócić do woskowania, depilacji i zastrzyków. Po tym czasie można wznowić noszenie makijażu, ale należy odczekać 24 godziny przed wzięciem gorącego prysznica – cytat ten pochodzi od redaktora strony biznesmediapr.pl. Po upływie tego czasu można wznowić stosowanie leków przeciwtrądzikowych dostępnych bez recepty oraz miejscowych leków na receptę.

Unikanie sauny

Jeśli poddałaś się zabiegowi hydrafacial, prawdopodobnie zastanawiasz się nad najlepszym sposobem pielęgnacji skóry po zabiegu. Sauna i łaźnie parowe znajdujące się w większości uzdrowisk są idealne do relaksu, ale mogą również uszkodzić Twoją skórę. Aby chronić skórę, należy unikać sauny przez 48 godzin po zabiegu hydrofacial. Przez następne 24 godziny należy również unikać intensywnego treningu cardio lub depilacji woskiem.

Unikanie intensywnego cardio

Wykonywanie energicznych ćwiczeń tuż po zabiegu hydrafacial może zmniejszyć korzyści płynące z zabiegu. Przez pierwsze 24 godziny po zabiegu należy unikać wszelkich aktywności, które wiążą się z wodą lub poceniem się. Eksperci zalecają odczekanie co najmniej 12 godzin po zabiegu hydrofacial przed wykonaniem energicznych ćwiczeń kardio. Delikatny spacer nie stanowi jednak problemu. Należy jednak unikać forsownych ćwiczeń, jeśli poddajemy się zabiegowi hydrofacjalnemu.

Unikanie solarium

Jeśli rozważasz zabieg HydraFacial, powinnaś unikać korzystania z solarium lub samoopalaczy przez cztery tygodnie po zabiegu hydrofacial. Zamiast tego należy stosować blokadę przeciwsłoneczną z tlenkiem cynku lub dwutlenkiem tytanu. Dobrą marką jest Colorescience SunforgettableR lub SkinCeuticals Sheer Physical UV Defense SPF 50R, które zapewniają ochronę o szerokim spektrum.

Osobom o bladej skórze szczególnie zaleca się unikanie solarium i naturalnego światła słonecznego po zabiegu HydraFacial. Tego typu zabiegi mogą spowodować znaczne uszkodzenia skóry, zwłaszcza na świeżych komórkach skóry. Opalanie w ciągu pierwszych 72 godzin zniweczy efekty zabiegu. Dzieje się tak dlatego, że świeże komórki skóry są bardziej wrażliwe po zabiegu HydraFacial. Po zabiegu HydraFacial skóra będzie niezwykle wrażliwa i może dojść do jej zaognienia.

Unikanie zabiegów złuszczających

Po zabiegu hydrofacial z maską złuszczającą ważne jest, aby unikać wszelkich innych zabiegów złuszczających, w tym woskowania. Proces złuszczania stymuluje układ limfatyczny organizmu, który pomaga pozbyć się toksyn. Zabiegi złuszczające pomagają również zwiększyć obrót komórkowy skóry. Na przykład, jeśli masz ognisko zimnej rany, powinnaś unikać zabiegu hydrofacial. Jeśli masz blizny keloidowe, również powinnaś unikać wszelkich zabiegów złuszczających przez kilka tygodni po zabiegu HydraFacial.

Po zabiegu HydraFacial należy stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym i krem nawilżający. Następnie należy unikać zabiegów złuszczających, w tym woskowania i oczyszczania. Należy również unikać golenia w dniu zabiegu. Nie należy również ćwiczyć ani stosować produktów chemicznych na twarz przez co najmniej sześć godzin po wizycie. Ogólnie rzecz biorąc, należy odczekać 72 godziny po zabiegu HydraFacial, aby zastosować inne produkty złuszczające.

Unikanie leków przeciwtrądzikowych dostępnych bez recepty

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy unikać stosowania leków przeciwtrądzikowych dostępnych miejscowo na dwa dni przed i po zabiegu hydrofacial. Dotyczy to również produktów na bazie tretinoiny. Podobnie należy unikać stosowania depilatorów i depilacji woskiem przez co najmniej dwa dni przed wizytą. Podobnie, nie należy korzystać z żadnych zabiegów laserowych, jeśli stosuje się miejscowo preparaty z retinoiną.

Podobne tematy