E-zwolnienie po zabiegu mikrodermabrazji

Osoby planujące zabieg mikrodermabrazji mogą zastanawiać się, czy może przysługiwać im po nim zwolnienie lekarskie. Istnieje dwie alternatywne formy L4  tradycyjne i w formie e-zwolnienia. Czy osoba przeprowadzająca ten zabieg medycyny estetycznej może je wystawić?

Zabieg mikrodermabrazji – potencjalne dolegliwości po przeprowadzonym zabiegu

Mikrodermabrazje zalicza się do zabiegu o niewielkiej inwazyjności. Po przeprowadzonym zabiegu należy zachować szczególną ostrożność w szczególności w pierwszy dzień. Wtedy to należy unikać wzmożonego wysiłku fizycznego. Wymaga to zrezygnowania z korzystania z basenów, czy siłowni. Istotną kwestią w pierwszych 14 dniach po wykonaniu mikrodermabrazji jest również ograniczona ekspozycja na słońce. W tym okresie, gdy istnieje taka konieczność, warto zabezpieczyć skórę przed oddziaływaniem promieniowania UV poprzez kremy z wysokim filtrem, a także zrezygnować z korzystania z sauny. Choć zabieg ten odznacza się wysokim poziomem bezpieczeństwa, a objawy występują stosunkowo rzadko, istnieje ryzyko pojawienia się podrażnień, zaczerwienień, czy swędzenia. Oprócz tego może pojawić się uczucie pieczenia, czy mrowienia. Ponadto może pojawić się rumień. Ryzyko pojawienia się dolegliwości zależy również od rodzaju przeprowadzanej mikrodermaracji – cytat ten jest efektem dociekań zespołu serwisu Akademia Medycyny Estetycznej. Oksydermabrazja przeprowadzana z wykorzystaniem tlenu oraz soli fizjologicznej można uznać za najłagodniejszą metodę. Z kolei mikrodermabrazja korundowa polega na intensywnym ścieraniu, przez co istnieje większe prawdopodobieństwo pojawienia się takich objawów, jak m.in. przejściowe zaczerwienienie. Z tego względu może to stanowić przesłankę to wystawienia przez osobę wykonującą ten zabieg medycyny estetycznej L4. Możesz również uzyskać L4 online.

Zabieg mikrodermabrazji, a możliwość uzyskania e-zwolnienia

Należy pamiętać, że zwolnienie można otrzymać tylko w przypadku, w którym osoba wykonująca mikrodermabrazje ma ku temu odpowiednie kwalifikacje, czyli np.:. Przede wszystkim zawód lekarza. W sytuacji, gdy osoba świadcząca takie usługi stwierdzi, iż konieczny będzie bezpieczny powrót do zdrowia może ona udzielić zwolnienia zarówno tradycyjnego, jak i w formie elektronicznej, co obecnie jest uznawane za normę i staje się coraz bardziej powszechne. Odpowiednio dobrany zabieg do poziomu wrażliwości skóry może wywoływać jedynie łagodne, przejściowe niekorzystne objawy zdrowotne. Nawet w przypadku ich pojawienia przy przestrzeganiu odpowiednich zaleceń i pielęgnacji skóry można liczyć na krótką rekonwalescencję. Z tego względu okres zwolnienia będzie relatywnie krótki. E-zwolnienie to możliwość, z której zdecydowanie warto skorzystać. To komfortowe rozwiązanie zarówno z perspektywy lekarza, pacjenta, jak i pracodawcy. Ta opcja to przede wszystkim oszczędność czasu. Samo zwolnienie może zostać wystawione w ten sposób znacznie szybciej. Dotyczy to zarówno braku konieczności oczekiwania w kolejkach, jak i szybkość automatycznego uzupełniania wielu danych koniecznych do wystawienia L4, a także szybkość dostarczenia informacji zarówno dla pracodawcy, jak i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Rozwiązanie to ułatwia kontrole pracownika. Jego wystawienie zaoszczędzi również sporo zmartwień osobie po zabiegu medycyny estetycznej. E-zwolnienia są wystawiane w sposób zautomatyzowany. Dzięki temu pacjent nie musi obawiać się o niedostarczenie informacji na czas.



Podobne tematy