Szybki makijaż do pracy – bądź profesjonalistką w każdym calu!

Biuro

Przede wszystkim codzienny makijaż, który nosimy do pracy nie może być nadmiernie wyzywający, powinien być raczej stonowany i odpowiednio dopasowany do wykonywanego zawodu. Jeśli pracujemy z klientem, to powinniśmy wzbudzać jego zaufanie i kierować się w makijażu raczej zasadą, że mam on poprawiać i podkreślać urodę, a nie tworzyć charakteryzację, w której same ledwo siebie poznajemy.

Makijaż idealny – ważny jest podkład

Najlepszy podkład to taki, który idealnie komponuje się kolorystycznie z naszą skórą. Pamiętajmy, że powinno się sprawdzam kolor w dziennym świetle, więc warto wykorzystać testery i wyjść z drogerii na dwór aby ocenić, który kolor będzie optymalny. Aby wybrać najlepszy podkład zwykle musimy więc poświęcić nieco czasu, warto pamiętać również, że z wiekiem nasza skóra się zmienia i inny będzie pasował.

Nakładanie makijażu do pracy

Do nakładania podkładu, który stanowi jeden z ważniejszych elementów naszego codziennego makijażu świetnie sprawdzi się gąbeczka beautyblender. Posiada ona unikalny kształt i właściwości, które sprawią, że bez trudu wykonamy idealny makijaż. Jeśli chodzi o inne akcesoria do nakładania podkładu, to ich dobór jest już kwestią całkowicie indywidualną.

Inne elementy makijażu do pracy

Codzienny makijaż to najczęściej proste rozwiązania, gdyż rano brakuje nam czasu na wykonywanie wielu czynności. Stawiamy więc na korektory, podkład, puder, cień do powiek i tusz do rzęs i oczywiście idealnie dopasowaną szminkę lub błyszczyk. Po umiejętnym zastosowaniu tych kosmetyków możemy już rozpocząć nasz dzień i czuć się dobrze i profesjonalnie.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *