Perfekcyjny makijaż oka krok po kroku

Makijaż

Wielu osobom wydaje się, że makijaż oka to jedynie cień do powiek, kredka i rusz, albo część z tych rzeczy. Zapominamy o tym, że podobnie jak całą twarz oko również trzeba przygotować. Konieczne jest wykorzystanie korektorów, ewentualnie bazy, podkładu i pudru, tak aby ta okolica prezentowała się perfekcyjnie jeszcze zanim zaczniemy ją podkreślać i bardziej uwydatniać.

Zaczynamy od kamuflażu z mini beauty blender

Pierwszym kosmetykiem po jaki sięgamy będą korektory. Ich kolor musi być dopasowany to problemu jaki chcemy zniwelować lub zatuszować na naszej skórze. Z tym zadaniem świetnie poradzi sobie gąbeczka mini beauty blender. Z jej pomogą odpowiednio pokryjemy każdy zakamarek i sprawimy, że worki i zasinienia pod oczami staną się niemal niewidoczne. Ukryjemy również czerwone zmiany w postaci popękanych naczynek.

Baza i podkład zawsze idealne z beauty blender micro mini

Zadaniem bazy pod makijaż jest przede wszystkim wygładzenie skóry, ewentualnie delikatne nawilżenie, aby była przygotowana na przyjęcie kolejnych warstw kosmetyków. Podkład to już zupełnie inna historia. On musi być idealnie dopasowany do kolorytu naszej skóry, choć na wieczór możemy zdecydować się na odcień odrobinę ciemniejszy. Beauty blender micro mini możemy wykorzystać do nałożenia podkładu w tej wymagającej, delikatnej i przede wszystkim szczegółowej okolicy. Dzięki niemu oko będzie prezentować się pięknie.

Puder z beauty blenderem

Jeśli chodzi o puder, to również na okolice oczu może on zostać naniesiony z wykorzystaniem mini beauty blender. W ten sposób nie nałożymy go za dużo ani za mało i będzie idealnie rozmieszczony. W ten sposób oko jest przygotowane do nałożenia cieni, wykonania kresek kredką i nałożenia tuszu. Beauty blender micro mini zdaniem niektórych osób sprawdza się przy nakładaniu cieni do powiek, jednak specjalistom łatwiej jest osiągnąć zamierzony efekt z wykorzystaniem pędzli, które również polecają.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *