Fluid i korektor – duet, który musi być doskonały!

Makijaż

Podkład powinien być idealnie dopasowany do naszej skóry i oczywiście efektu jaki chcemy uzyskać w wykonywanym makijażu. Na rynku dostępne są fluidy kryjące, matujące czy rozświetlające i już sama ich nazwa sugeruje nam, co możemy osiągnąć nakładając je na naszą skórę.

Podkład do makijażu dziennego powinien być jak najbardziej zbliżony do naturalnego koloru naszej skóry. Jego zadaniem jest m.in. jej wygładzenie i wyrównanie. Z kolei podkład, który posłuży nam do wykonania makijażu wieczorowego może być o ton ciemniejszy, gdyż będzie wówczas świetnie prezentował się w sztucznym świetle.

Podkład i korektor – czy muszą do siebie pasować?

Nawet najlepszy podkład nie jest w stanie zastąpić swoim działanie korektorów. To dzięki nim idealnie zatuszujemy wszelkie niedoskonałości na naszej skórze. Można zmniejszyć widoczność worków pod oczami, zakamuflować popękane naczynka czy pryszcze i wiele wiele więcej. Tak naprawdę dopasowanie podkładu do korektora lub odwrotnie nie ma większego znaczenia.

Jak dobrać korektory?

W przypadku korektorów istotne jest to, co chcemy nimi zatuszować. Wówczas dobieramy właściwy kolor. Zasinienia pod oczami idealnie rozświetlimy i zatuszujemy korektorem w żółtym kolorze, czerwone zmiany staną się niewidoczne dzieci zielonemu, a przebarwienia zniwelujemy odcieniami beżu i brązu. Podkład do makijażu z kolei musi być dopasowany do skóry. W wielu przypadkach okazuje się, że nawet najlepszy podkład nie jest w stanie sam poradzić sobie z zatuszowaniem niedoskonałości na skórze i potrzebuje wsparcia właśnie korektorów.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *